długi męża spłaca żona!

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika jaskaboruta, 2 Styczeń 2014.

  1. jaskaboruta

    jaskaboruta Member

    Dołączył:
    2 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    0
    witam

    Mój mąż narobił kolosalnych długów. w sumie 50 000 zł. Teraz nie pracuje i dostał komornika. Komornik twierdzi, że jeśli mąż nie znajdzie pracy wówczas zajmie, moją pensję (jestem żoną dłuznika) czy komornik może tak zrobić?
     
  2.  
  3. bartek2

    bartek2 Member

    Dołączył:
    30 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Niestety jest to jak najbardziej możliwe. Jeżeli masz wspólnotę majątkową z mężem w takim przypadku komornik może żądać od ciebie spłaty jego długów.
     
  4. wiki55

    wiki55 Member

    Dołączył:
    20 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    0
    A czy w takiej możliwości nie masz możności zrobić u notariusza oddzielności majątkowej. Wydaje mi się, ze jest to możliwe..ale nie mam pewności.
     
  5. ddrabek90

    ddrabek90 New Member

    Dołączył:
    17 Luty 2014
    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Proxima mi pomogła w oddłużaniu. spróbuj
     
  6. wyjsczdlugow_pl

    wyjsczdlugow_pl New Member

    Dołączył:
    16 Kwiecień 2014
    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Rozdzielność majątkowa będzie skuteczna jedynie w przypadku powstania nowych długów. Te o których Pani wspomina, powstały w trakcie wspólności majątkowej, więc odpowiadacie Państwo za nie solidarnie. Co więcej, wierzyciel ma prawo wybrać z którego z małżonków będzie ściągał pieniądze. Jeśli mąż nie pracuje komornik reprezentujący wierzyciela ma prawo zająć Pani wynagrodzenie.
     
Inne zbliżone wątki do: długi męża
Forum Tytuł Data
Forum dłużników Długi, otwieranie konta bankowego i przelewy na nie. 5 Sierpień 2018
Forum dłużników Proszę o pomoc! Przez byłego partnera zostałam z długiem 24 Sierpień 2017
Forum dłużników Długi a wyjazd za granice 8 Sierpień 2016
Forum dłużników Kolosalne długi w chwilówkach nie mam pracy 16 Luty 2016
Forum dłużników Kredyt na długi 10 Czerwiec 2015

Poleć tę stronę