jak spłacić kredyt?

Dyskusja w 'Kredyty gotówkowe' rozpoczęta przez użytkownika aneta1983, 24 Kwiecień 2013.

  1. aneta1983

    aneta1983 Member

    Dołączył:
    13 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Mam poważny problem.

    Podjęłam kredyt gotówkowy na 5000 zł. Jednakże zakład pracy w którym pracowałam upadł i zostałam bez środków do życia. Szukam pracy ale już 3 rata kredytu nie jest spłacona. Czy można spłatę kredytu jakoś zawiescić na kilka miesiecy??
     
  2.  
  3. barbarag

    barbarag Member

    Dołączył:
    18 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Według mnie można kredyt zawiesić. Na ogół większość banków się na to zgadza. Myślę że powinnaś udać sie do placówki i tam zapytać. Zawiesić można chyba na maks pół roku.
     
  4. DoradztwoKredytowe

    DoradztwoKredytowe New Member

    Dołączył:
    14 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    0
    Jest coś takiego, jak wakacje kredytowe (karencja w spłacie kredytu).

    Powinna Pani z bankiem wykazać chęć współpracy. Kwestia czasu nim bank wypowie Pani umowę kredytową, a zobowiązania zostaną sprzedane firmie zewnętrzenej.

    Musiałaby Pani nie mieć żadnych zaległości, aby móc wnioskować o karencję w spłacie bądź o restrukturyzację kredytu (jeśli istnieje możliwość wydłużenia okresu kredytowania)
     
  5. koniuszek

    koniuszek Member

    Dołączył:
    7 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    42
    Docenione treści:
    0
    Wszystko zależy od umowy i od regulaminu. Jeśli taki zapis w regulaminie istnieje, zawiesić można, ale jeśli nie, to proponowałbym pogadać z bankiem. Być może znajdą jakieś rozwiązanie w tej sytuacji choć na chwilę i ty będziesz mógł odsapnąć.
     
  6. holmek

    holmek Member

    Dołączył:
    8 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    0
    Najlepiej byłoby po prostu udać się do tego banku i zapytać o wszelkie możliwości zawieszenia spłaty. Zasadniczo lepiej było jednak to zrobić wtedy, gdy jeszcze wszystkie raty spłacane były na bieżąco. Teraz może być trudniej.
     
  7. loska

    loska Member

    Dołączył:
    18 Sierpień 2013
    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    0
    raty warto sprawdzać na bieżąco, bowiem jeśli rośnie zobowiązanie, wówczas pojawiają się długi, które to coraz trudniej spłacić:(
     
  8. pinia

    pinia Member

    Dołączył:
    8 Sierpień 2013
    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Pierwsza kwestia jest taka, że z bankiem należy rozmawiać zanim nastąpi jakakolwiek zaległość. Owszem, zależnie od regulaminu można zawiesić okresowo spłatę kredytu lub dokonać restrukturyzacji. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak podjęcie jakiejkolwiek pracy i spłacanie kredytu.
     
  9. eliza

    eliza New Member

    Dołączył:
    27 Maj 2017
    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Można zawiesić raty, ale najlepiej jest taki kredyt gotówkowy zawiesić czy negocjować niższą ratę, jak jeszcze spłaca się w terminie.
     
  10. katarzynasalata

    katarzynasalata New Member

    Dołączył:
    21 Czerwiec 2017
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Spróbuj wziąć kredyt konsolidacyjny. Wtedy rata będzie niższa a czas spłaty dłuższy.
     
  11. sarita

    sarita New Member

    Dołączył:
    25 Lipiec 2017
    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Ale teraz to już za późno po kredyt konsolidacyjny trzeba iść przed spłatą, a nie w momencie kiedy ma się już 3 raty do tyłu.
     
Inne zbliżone wątki do: spłacić kredyt
Forum Tytuł Data
Kredyty gotówkowe Kredyt na oświadczenie do 200 000zł 23 Styczeń 2019
Kredyty gotówkowe Kredyt bankowy bez BR , KRD , BIG , ERiF / sprawdzany TYLKO BIK 17 Styczeń 2019
Kredyty gotówkowe Kredyt gotókowy 27 Listopad 2018
Kredyty gotówkowe Potrzebuje kredytu "zaufania" 11 Październik 2018
Kredyty gotówkowe Kredyt gotówkowy ? Konsolidacja ? 5 Wrzesień 2018

Poleć tę stronę