Jak wyplątać się z chwilówek?

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika Domka90, 11 Listopad 2015.

  1. Domka90

    Domka90 New Member

    Dołączył:
    11 Listopad 2015
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam mam spory problem jeśli chodzi o zadłużenie...A więc w tamtym roku rozstałam się z mężem wróciłam do rodziców a że u nich zawsze z kasą było kiepsko i ja zwalilam się z dzieckiem i nie miałam chwilowo pracy zaczęłam brać chwilówki żeby jakoś im pomóc i tak zaczęłam pożyczać i później brałam kolejne żeby spłacić poprzednie itd.Pracuje na pół etatu szukam dodatkowej pracy czegokolwiek ale przy małym dziecku ciężko bo wymagają dyspozycyjność ale w tym tyg ide na jakąś rozmowę o dodatkową pracę i teraz idę pogadać jeszcze z szefostwem żeby poprostu zwiększyli mi etat i chciałabym się starać gdzieś o jakąś pożyczkę a potrzebowałabym z 25 tys bo upomnienia ciągle o niezaplaconych dlugach itd...wiem że będzie z tym ciężko ale może ktoś miał podobna sytuację i jakoś się z tego wyplatal :-( z własnej głupoty ale kolejny raz bym tego nie zrobiła wiem o tym ale za pozno więc Teraz się tylko jakoś z tego wyplatac nawet spłacać jedna ratę ale zeby posplacac te zadłużenia to by mnie uratowało...jestem załamana już tym...
     
  2.  
  3. zalamana1

    zalamana1 New Member

    Dołączył:
    16 Luty 2016
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    witam mam taki sam problem nie wiem kto mogłby mi pomóc moze ty znalazłas pomoc jesli tak toprosze onamiary osoby dziekuje
     
  4. mt77

    mt77 Member

    Dołączył:
    5 Czerwiec 2015
    Wiadomości:
    57
    Docenione treści:
    0
    Proszę się odezwać prywatnie może coś poradzimy.
     
  5. przemas_2012dług

    przemas_2012dług New Member

    Dołączył:
    2 Marzec 2016
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    No witam wszystkich, mam podobne problemy z zadłużeniem, interes z samochodami nie wypalił i teraz mam tylko długi i nic więcej, może ktoś mi doradzi jak wyjść z długów, sytuacja nie za ciekawa :(
     
  6. Ania890

    Ania890 New Member

    Dołączył:
    13 Marzec 2016
    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    1
    Mi pomogła wyjść z długów firma Lendon. Zajmuję się ona pożyczka refinansującą. Polega to na tym, że firma płaci za Ciebie rate kredytu. A ty masz więcej czasu na spłatę.
     
    Maria51 lubi to.
  7. Oddluzenie24

    Oddluzenie24 New Member

    Dołączył:
    1 Czerwiec 2016
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Wielu spośród zadłużonych konsumentów pragnie uwolnić się od zobowiązań i rozpocząć życie z „czystą kartą”. Upadłość konsumencka jest atrakcyjnym środkiem do tego celu, jednak nie każdy będzie mógł z tego środka skorzystać.

    Zgodnie z art. 4914 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe (dalej Pr.Up.) Sąd oddala wniosek o ogłoszenie upadłości jeżeli dłużnik doprowadził do swojej niewypłacalności lub istotnie zwiększył jej stopień umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa.

    O niedbalstwie nie będzie mowy w sytuacji gdy dłużnik postępował starannie przy zaciąganiu zobowiązań, legitymując się co najmniej dobrą sytuacją majątkową, pozwalającą na spłatę wszystkich posiadanych już zobowiązań zaś jego niewypłacalność jest spowodowana specyficznymi, określonymi w prawie okolicznościami,

    Klienci zazwyczaj dążą do tego, by ich dzieci nie odziedziczyły zadłużenia po rodzicach, a także by dorobek ich życia został ocalony. Nie są to cele nieosiągalne, lecz by mogły zostać choć w części zrealizowane, wymagają omówienia z prawnikiem, który oceni perspektywy „strząśnięcia” długów.

    Jeżeli chciałbyś skonsultować się w swojej sprawie skontatkuj się proszę ze mną za pomocą wiadomości prywatnej - współpracuje z kancelariami, które prowadzą porady osobiste, a także online.
     
  8. Jatsik

    Jatsik New Member

    Dołączył:
    22 Luty 2014
    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Przede wszystkim błędne jest prezentowane przez autorkę posta rozumowanie - ono jedynie pogłębiać będzie spiralę zadłużenia. Odpowiedzialność i rozsądek przede wszystkim - bez takiego podejścia lepiej nie myśleć o pożyczce. Choćby dlatego, że jest się wówczas nieuczciwym wobec tego, od kogo się pożycza.
     
  9. Mandragora39

    Mandragora39 New Member

    Dołączył:
    21 Wrzesień 2016
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Powinno się zacząć od analizy swojego portfela i ustalenie jaką kwotę w skali miesiąca jesteś w stanie przeznaczyć na spłatę zobowiązań. Z takimi informacjami można się udać do firmy pożyczkowej/windykacyjnej z prośbą o ugodę i ustalenie warunków spłaty po Twojej myśli. W momencie gdy poprawisz swoją sytuację finansową będziesz w stanie nadpłacać ustalone raty i z czasem pokonasz te problemy. Kredyt konsolidacyjny też jest opcją. Ale warto abyś dokładnie przeanalizowała czy Ci się to opłaca i czy proponowana rata nie przekracza twoich możliwości finansowych.
     
  10. Rudy40

    Rudy40 New Member

    Dołączył:
    19 Luty 2017
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Wpadłam w spirale chwilówek, brałam kolejna żeby spłacić poprzednia , wszystko było pod kontrolą dopóki jedna z firm juz nie chciała pożyczyć kolejny raz, teraz straciłam nad tym kontrole. Chciałabym spłacić to wszystko i płacić jedna miesięczna ratę, tylko że nikt nie chce ze mną rozmawiać , a ja mam stały dochód w wysokości 5000 zł i nikogo na utrzymaniu. Chciałabym zacząć normalnie żyć. Mam nauczkę że chwilowki to złe rozwiązanie
     
  11. DRest

    DRest Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2016
    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    0
    Rody40 napisz proszę jaką kwotę miesięcznie możesz przeznaczyć na spłatę swojego zadłużenia przy uzyskiwanym dochodzie. Jaką masz liczbę wierzycieli i z jakim zaangażowaniem?
     
  12. Rudy40

    Rudy40 New Member

    Dołączył:
    19 Luty 2017
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Mam dochód 5600 miesięcznie , jestem w stanie płacić 500 zł miesięcznie
    Przez błąd życiowy zadluzylam sie w chwilowkach , potem poszło że brałam jedna chwilówkę by zapłacić poprzednia , aż rozsypało sie bo po spłacie nie udzielili mi kolejnej . W tej chwili zalegam w Vivus Alfakredyt Viasms Pozyczkomat Ferratum na łączną kwotę około 18 000
    Jestem załamana , odsetki zaczęły rosnąć , chciałabym to spłacić i płacić jedna ratę
     
  13. Joasia

    Joasia New Member

    Dołączył:
    13 Marzec 2017
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Ja mam podobną sytuację dlug w chwilowkach to jakieś 24000 tys A do tego dochodza 2 kredyty w banku na łączną kwotę około 10 tys i 2 karty kredytowe tez około 10 tys. Zarabiam 1800 zł netto miesięcznie a do tego mam alimenty i 500+ w kwocie 1450 zł. Czy jest ktoś w stanie pomoc mi
     
  14. Joasia

    Joasia New Member

    Dołączył:
    13 Marzec 2017
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Jestem zalamana choć wiem ze to wszystko przez moją własną głupotę. Bardzo bym chciała pozbyc sie dlugow i płacić 1 ratę. Proszę o pomoc
     
  15. Biedulka38

    Biedulka38 New Member

    Dołączył:
    30 Marzec 2017
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Witam wpadłam w pętlę chwilowej i musiałam zaciągnąć kredyt ww wysokości 16 tys zł plus kredyt w banku PKO bp 15 tys oba na 5 lat plus pożyczka u brata 1000 zł i dodatkowo 1800 zl vivus ......moja pensja 1900 zł czasem premia 500 zł opłaty za mieszkanie 1000 zł plus abonament za tel....jestem pod ścianą mój mąż nic nie wie bo by się że mną rozwiódł z niczym nie zalegam wszystko jest spłacane brakuje mi tylko pomysłu co dalej?ja nie chce nie płacić na konsolidację w swoim banku nie mam co liczyć oni mogą dać tylko 5 tys a ja chcę mieć jedną mniejsza ratę i z tym jest problem bo umowe mam na czas określony
    Pomóżcie proszę!!!!!
     
  16. Biedulka38

    Biedulka38 New Member

    Dołączył:
    30 Marzec 2017
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Hej ja mam.podobna sytuację mój mąż o niczym nie wie bo by mnie chyba zabił zarabiam 2000 tys 1000 idzie na rachunki mam raty w swoim banku 300 plus raty w firmach pozabankowych łącznie 400 zł czyli łącznie rata wynosi 700 plus dług u brata 1000 zł 100zl miesięcznie czyli 800 zł plus abonament za tel 100 i vivus 1800 jestem pod sciana czytałam że żeby wyjść z długów trzeba spłacać je systematycznie i sukcesywnie....ale z czego mam dziecko nie mogę isc do drugiej pracy nie mam z nim go zostawic.Do tej pory wszystko płacę na czas.mysle o konsolidacji ale tu znowu problem mam umowę na czas określony to już druga umowa,zaden bank nie udzieli mi pożyczki na dłużej z powodu mojej umowy.Chce to gowno spłacić bo raty mnie już przerastają
     
  17. Maruda

    Maruda New Member

    Dołączył:
    11 Kwiecień 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
  18. PozyczkiBez

    PozyczkiBez New Member

    Dołączył:
    29 Kwiecień 2017
    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    0
    Przede wszystkim nie bierz następnych, poszukaj specjalisty który dogada się z wierzycielami.
     
  19. Tamarcia

    Tamarcia New Member

    Dołączył:
    9 Maj 2017
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Bardzo potrzebuje pomocy. Spłacam jedna chwilkę druga. Mam juz dlugi na 50 000 zl. Jestem studentka, uwielbiam swoje studia. Z wlasnej glupoty wpakowalam sie w to. Najgorsze jest to, ze nie mam komu o tym powiedziec, bo wiem, ze nikt nie jest w stanie mi pomoc. Posiadam tez prace, jednak na czarno. Żaden bank nie przyzna mi takiej kwoty na splate tych wszystkich kredytow.
     
  20. Olga1234

    Olga1234 New Member

    Dołączył:
    24 Kwiecień 2017
    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    0
    Witam pomagamy w odluzaniu, bezpłatne porady 535 132 394 zadzwoń
     
  21. DRest

    DRest Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2016
    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    0
    Witaj
    Napisz proszę na co były zaciągane pierwotne zobowiązania i czy ma tamten moment osiągałaś jakiś dochód? Sugeruję nie zaciąga c już żadnych nowych zobowiązań bo w ten sposób pogłębiasz tylko swoją niewypłacalność. Jak widzisz to nie jest rozwiązanie na pozbycie się zadłużenia.
     
Inne zbliżone wątki do: wyplątać się
Forum Tytuł Data
Forum dłużników Pętla zadłużeń 30-70 tysięcy - jak wyjść? 9 Grudzień 2014
Forum dłużników Zadłużyłam się koniunktura spadła i firma generowała więcej kosztów niż obrotu 9 Kwiecień 2014
Forum dłużników Wstrzymanie splaty kredytow oraz zmniejszenie rat miesiecznych 16 Luty 2013
Forum dłużników Czyszczenie BIK - jak sie odbywa i ile trwa? 11 Luty 2013

Poleć tę stronę