Jestem w biku - co robic?

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika opoznienie, 15 Marzec 2013.

  1. opoznienie

    opoznienie Guest

    mialam debet w banku pko bp i dlugo niesplacalam i dowiedzialam sie że jestem w biku zapytalam w banku pko co robic i pani mi poradzila zeby naisac pismo do windykacji o usuniecie wpisu oczywiscie w biku pozostane bo to normalne ale mam czyste konto miedzy pko a pozniej do mnie zadzwonili z windykacji i pani stwierdzila ze mnie w biku nie bylo przez nich ale ja mam dowod bo mam raport z biku ale skoro jest wszystko w porzadku to sobie dalam spokoj z wyjasnieniami
     
  2.  
  3. maga123

    maga123 Member

    Dołączył:
    13 Maj 2013
    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    0
    Jeśli dostałaś raport z BIKU to jednak nie wszystko było w porządku. Musiał istnieć taki wpis...nie ma siły nic nie bierze się z powietrza.... Ja bym to jednak wyjaśniła jeszcze, a nie pozostawiła..
     
  4. konopia

    konopia New Member

    Dołączył:
    27 Maj 2013
    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Strasznie dziwna sytuacja, ciekawe o co chodzi, czyli trzeba dostać potwierdzenie z Biku jeśli się tam jest? Nie może być tak, że jesteśmy tam wpisani a nikt nas o tym nie poinformuje jeśli sami się nie zainteresujemy?
     
  5. koniuszek

    koniuszek Member

    Dołączył:
    7 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    42
    Docenione treści:
    0
    Jeszcze raz zwróć się do nich z prośbą o wyczyszczenie historii w BIK-u. Na dowód możesz przesłać kopię raportu, a wtedy wszystko będzie czarno na białym jak wygląda twoja sytuacja.
     
  6. holmek

    holmek Member

    Dołączył:
    8 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    0
    Jeszcze trochę poczekaj i pewnie przestaniesz widnieć w biku. W takiej sytuacji będziesz mogła swobodnie działać, brać kolejne kredyty i będziesz po prostu wiarygodna dla banków oraz dla innych instytucji.
     
  7. pawik

    pawik Member

    Dołączył:
    8 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Aby móc swobodnie działać na rynku, należy mieć czystą sytuację w BIK-u dlatego też te kwestie należy najpierw szczegółowo wyjaśnić, aby móc dalej starać się o uzyskanie jakichkolwiek pożyczek i kredytów. Raczej nie należy z tym zwlekać.
     
  8. fiskus

    fiskus Member

    Dołączył:
    18 Lipiec 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Jeśli jesteś w BIK-u to na pewno teraz nie będziesz wiarygodny na rynku. Zasadniczo musisz się postarać o wyczyszczenie swojej historii, gdyż nigdzie nie dostaniesz żadnego kredytu. Jeśli jesteś czysty, musisz do nich napisać o wyjaśnienia, ale jeśli nie to po prostu spłacić zadłużenie.
     
  9. rocker

    rocker Member

    Dołączył:
    18 Lipiec 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Wpis do BIK-u będzie istniał dopóki będzie dług. Jeśli nie jest on spłacony, to pismo do windykacji nic nie wskóra. Jeśli zaś dług jest spłacony, to wpis w rejestrze zostanie usunięty po pewnym czasie automatycznie. Najlepszym rozwiązaniem zatem jest trochę poczekać.
     
  10. matti

    matti Member

    Dołączył:
    17 Lipiec 2013
    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    0
    Można zrobić tylko i wyłącznie jedno. Należy spłacić dług jak najszybciej, a wówczas wpis do BIK-u zostanie usunięty. To najlepsze rozwiązanie, choć oczywiście można również próbować ugody z bankiem.
     
Inne zbliżone wątki do: Jestem biku
Forum Tytuł Data
Forum dłużników Potrzebuje pomocy jestem bardzo zasłużona i nie mam pojęcia co zrobić 28 Październik 2017
Forum dłużników Jestem w trakcie negocjacji z bankami warunkow kredytu 14 Luty 2013
Forum dłużników Jestem osoba zadluzona ktora szuka wyjscia z dlugow 11 Luty 2013
Forum dłużników Jak zredagować pismo o wyczyszczenie BIKu i Mig BR 3 Wrzesień 2015

Poleć tę stronę