Konsolidacja bez zgody współmałzonki

Dyskusja w 'Kredyty konsolidacyjne' rozpoczęta przez użytkownika Sisar, 9 Listopad 2015.

  1. Sisar

    Sisar New Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2015
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Zastanawiam się nad wzięcim kredytu konsolidacyjnego. Chodzi mi o konsolidację bez zgody współmałżonki. Moja sytuacja przedstawia się następująco:
    Jestem z Krakowa. Mam kilka kredytów gotówkowych, wszystkie są na mnie w mBank bez współmałzonki.
    1 kredyt pozostało 25.445 zł
    2 kredyt pozostało 4400 zł
    3 kredyt pozostało 966 zł
    4 kredyt pozostało 7900 zł
    5 kredyt pozostało 3000 zł
    Oprócz tego mam zadłużenie ok 38.000 zł na tym samym moim rachunku w mBank w kredycie odnawialnym.
    W sumie ratę za w/w 5 kredytów płacę na miesiąc 1703 zł. Pracuję w budżetówce (mundurówka), umowa na czas nieokreślony od 2006 roku. Zarabiam średnio 3500 zł netto miesięcznie. Nie mam problemów ze spłatą w/w rat, nigdy nie miałem w żadnej racie anie jednego dnia zwłoki, w BIK jestem na wzorowo tj. 5 gwiazdek.
    Zastanawiam się nad skonsolidowaniem kredytów nr 2 do 5 (w sumie 16.360 zł) plus 2000 zł dodatkowej gotówki, bo obecnie rata za nie wychodzi ok. 684 zł. Chciałbym ja zmniejszyc do ok. 250 zł. Czy dałoby radę to uczynić? Czy warto? W moim przypadku nie chodzi o to że nie daje w ogóle rady spłącac tego kredytu tylko chodzi mi o większy komfort finansowy. Chodzi mi o konsolidację bez zgody współmałzonki.
    Dziekuję.
     
  2.  
  3. Artur Kredyty

    Artur Kredyty Member

    Dołączył:
    22 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    70
    Docenione treści:
    0
    Ja radziłbym skonsolidować raczej całość jeśli te raty są tak duże, bo dało by to możliwość zejścia z ratą o połowę lub więcej, no i bez zgody współmałżonki z tym że na okres od 96 do 120 msc
     
  4. Sisar

    Sisar New Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2015
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    No niestety byłem w kilku bankach i nic z tego. Pomimo, iż w BIK jestem kryształowy to podobno nie mam zdolności kredytowej nawet na częściową konsolidację. Tak mówi komputer. Ciekawi mnie to, że do dziś spłacam te raty bez problemu, ani jednego opóźnienia to jak chce je obniżyć to nikt nie wierzy, że tym bardziej będę spłacał mniejsze raty uczciwie i do końca. Brak w tym logiki...... Powinni się chyba cieszyć, że taki klient chce im nabić kabzę ? :) zupełnie tego nie rozumiem. Spłacam 1800 co miesiąc, a 1000 to już nie dam rady? Bez sensu!
     
  5. Artur Kredyty

    Artur Kredyty Member

    Dołączył:
    22 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    70
    Docenione treści:
    0
    w jakich bankach były te zapytania? im większa ilość to będzie większy problem
     
  6. Sisar

    Sisar New Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2015
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Eurobank, Alior, BGŻ. No to w jaki sposób się inaczej dowiedzieć jak nie w taki, że się pytać te banki? Bo już nic nie rozumiem..... Jaki będzie problem? To że pytam?
     
  7. Artur Kredyty

    Artur Kredyty Member

    Dołączył:
    22 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    70
    Docenione treści:
    0
    Na pewno nie biegać po bankach zadając zapytania, bo każde obniża ocene skoringową i zmniejsza szanse na kredyt...

    przygotuje na jutro oferte
     
  8. Artur Kredyty

    Artur Kredyty Member

    Dołączył:
    22 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    70
    Docenione treści:
    0
    jeszcze jedna rzecz - jakie odsetki płaci Pan na tym kredycie odnawialnym? problem leży w nim bo banki biorą do zdolności od 2 do 5 % jako miesięczne zobowiązanie...
    nie wolałby pan spłacić całości zobowiązań?
     
  9. Artur Kredyty

    Artur Kredyty Member

    Dołączył:
    22 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    70
    Docenione treści:
    0
    Możemy całość skonsolidować razem z limitem np. na 84m rata 1211 zł
     
  10. Sisar

    Sisar New Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2015
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Odsetki za odnawialny płace nieco ponad 400 zł w tym jest ponad 100 zł ubezpieczenia. Pana propozycja wydaje się ok, tylko jaki bank to jest? Bo jak znowu spytamy i nic nie wyjdzie to mi scoring padnie czy coś tam :) no już tez się dowiedziałem dziś ze ten odnawialny jest problemem, pani z Alior dzWiniła ze chce się jednak spotkac bo coś wymyśliła i to mi właśnie powiedziała.
     
Inne zbliżone wątki do: Konsolidacja zgody
Forum Tytuł Data
Kredyty konsolidacyjne Konsolidacja chwilowek z opóźnieniami w spłacie 30 Styczeń 2019
Kredyty konsolidacyjne Konsolidacja dwóch kredytów plus gotówka 5 Czerwiec 2018
Kredyty konsolidacyjne Konsolidacja 5 Październik 2017
Kredyty konsolidacyjne Konsolidacja przy umowie najmu 21 Maj 2016
Kredyty konsolidacyjne Konsolidacja, a wpis w Rejestrze Bankowym. 21 Wrzesień 2015

Poleć tę stronę