Kredyt hipoteczny dolaczenie dochodow rodzicow do kredytu

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika arek, 14 Luty 2013.

  1. arek

    arek Guest

    Witam

    Można dołączyć dochody rodziców. Trzeba wtedy pamiętać, że skróci się możliwy okres kredytowania, ponieważ bank będzie brał wtedy pod uwagę właśnie wiek rodziców. Rodzice w tym wypadku byliby współkredytobiorcami. Po latach, gdy dochody Państwa pozwolą, można wnioskować o wykreślenie rodziców z kredytu.
    Co do RnS mam mieszane uczucia i raczej nie polecamy klientom. Jeśli klient jest zamożny i stać go na większe raty i ma perspektywe spłaty kredytu w max. 8-10 lat, to tak, wtedy jest to opłacalne. Ale biorąc pod uwage cały okres (najczęściej 25-30 lat) wyższe marże po okresie dopłat niwelują prawie cały zysk z okresu kiedy dopłaty obowiązywały.

    Pozdrawiam,
    Arkadiusz
     
  2.  
  3. smutny

    smutny Guest

    Dziękuje bardzo za odpowiedz, co do RNS również mam mieszane uczucia. W poniedziałek spotykamy się z doradca kredytowym i wtedy będziemy wiedzieli jak dokładnie wygląda nasza sytuacja i na co możemy liczyć. Pozdrawiam.
     
  4. barbarag

    barbarag Member

    Dołączył:
    18 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Nie śpieszcie się z podejmowaniem decyzji. Warto ją szczególnie mocno przemyśleć ponieważ kredyty są bardzo wysokie, zaś warunki spłaty są nader ważne.
     
Inne zbliżone wątki do: Kredyt hipoteczny
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Kredyt hipoteczny a pomoc doradcy 31 Marzec 2018
Zdolność kredytowa Ciąża (zwolnienie lekarskie, urlop macierzyński) a kredyt hipoteczny. 4 Wrzesień 2017
Zdolność kredytowa Wspólny kredyt hipoteczny z narzeczonym, który jest moim pracodawcą 25 Grudzień 2014
Zdolność kredytowa kredyt hipoteczny 7 Listopad 2014
Zdolność kredytowa Kredyt hipoteczny z narzeczoną, którą zatrudniam w mojej firmie 13 Sierpień 2014

Poleć tę stronę