Kredyt hipoteczny w DB

Dyskusja w 'Kredyty hipoteczne' rozpoczęta przez użytkownika takijeden, 14 Luty 2013.

  1. takijeden

    takijeden Guest

    Witam,

    zastanawiałem się i zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że na nic poza DB i euro nie mam szans. Dzisiaj dostałem pozytywną decyzję o kredyt.
    Warunki nic specjalnego, chyba taki standard DB:

    - kwota kredytu - 375 000 (350000 transakcja +25 000 na aranżację)
    - okres kredytowania - 30 lat
    - waluta - euro
    - prowizja - 2%
    - oprocentowanie - 4,41% (marża 3,7 i euribor 3m 0,71). Można ściąć przez przystąpienie do DB IWP
    - ubezpieczenie pomostowe - 1,2% (zawiera dodatkowo ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych)
    - ubezpieczenie niskiego wkładu - 4,5 % od 75000 zl
    - przewalutowanie - 2 gratis, kolejne 1%
    - kredyt na 100%
    Decyzję dostałem dość szybko co mnie zaskoczyło, , chyba nie takie straszne te DB jak je malują. Złożyłem jeszcze wniosek do polbanku i tam ciągle oczekuje na analizę. Chyba ważne na jaką osobę się trafi w banku.

    Pozdrawiam
    Tomek
     
  2.  
  3. marcin

    marcin Guest

    Witam serdecznie,

    Przeglądając forum i oferty banków, rzeczywiście propozycja DB wygląda dość ciekawie (marża niższa od tego co się spodziewałem). Zastanawiam się jednak czy spread jest również konkurencyjny?
    Bylibyśmy bardzo wdzięczni za przesłanie możliwych ofert alternatywnych. Nadmienię, że zarobki, o których pisałem to stałe pensje (premii i bonusów nie uwzględniałem).

    Zastanawiam się również nad sensem rozważenia najlepszej oferty w PLN (odstrasza mnie jednak wysokość oprocentowania i mglista perspektywa konwergencji stóp do EURIBOR w najlbliższych latach)...

    Dziękuję za zainteresowanie i czekam na propozycje.

    Pozdrawiam,
    Marcin
     
  4. marcina

    marcina Member

    Dołączył:
    13 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    0
    Podobnie uważam, oferta jest atrakcyjna..na Twoim miejscu własnie ją bym wybrał:)
     
Inne zbliżone wątki do: Kredyt hipoteczny
Forum Tytuł Data
Kredyty hipoteczne Jak obniżyć prowizję o kredyt hipoteczny? 10 Marzec 2017
Kredyty hipoteczne Kredyt RnS a drugi kredyt hipoteczny 23 Listopad 2016
Kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny przy dochodach 3600 netto 10 Czerwiec 2016
Kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny - współkredytobiorca 8 Październik 2015
Kredyty hipoteczne Drugi kredyt hipoteczny 3 Sierpień 2015

Poleć tę stronę