Kredyt na mieszkanie, osoba prowadzaca działalność

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika Mateusz, 21 Październik 2015.

  1. Mateusz

    Mateusz New Member

    Dołączył:
    21 Październik 2015
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry,

    Jestem młodą osobą (24l.) prowadzącą działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Spółka zawarta w lipcu tego roku, wcześniej do ostatniego dnia pracowalem na umowę o pracę. Stoję przed decyzją zakupu mieszkania którego wartość to 107 000zł (do remontu) swoich oszczędności mam 30 000zł.
    Dużo tematów przeczytałem lecz wiele już chyba nieaktualnych w których pisze iż minimum prowadzenia działalności dla banku to 2 lata... Rozważam dwa sposoby wzięcia kredytu:
    1. Mdm czyli zakup tylko i wylacznie mieszkania, na jaka dopłatę mogę liczyć (singiel)? Oraz jaki minimalny wkład muszę mieć dla Banku? 15lat kredytowania
    2. Kredyt na kwotę ok.150 000 zakup plus remont mieszkania. Jaki wklad minimalny oraz czy mialbym jakakolwiek zdolność?
    Bardzo dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam forumowiczów.
     
  2.  
  3. MarkFocus

    MarkFocus New Member

    Dołączył:
    10 Marzec 2016
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    To tak można ? Myślałem że działalność to działalność a mieszkanie to prywatne sprawy i że te dwie rzeczy się nie łączą...
     
  4. Solek

    Solek New Member

    Dołączył:
    17 Luty 2017
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    prowadząc własną działalność, chyba musisz udokumetować jakieś konkretne dochody, aby starac się o kredyt. tak mi sie tylko wydaje, wiec najlepiej poczytaj o tym
     
  5. Jakub1975

    Jakub1975 New Member

    Dołączył:
    27 Lipiec 2018
    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Moim zdaniem trzeba umówić się do doradcy firnansowego , który wszystko powie i wyjaśni jakie mamy szanse.
     
  6. finansewalczyk

    finansewalczyk New Member

    Dołączył:
    6 Lipiec 2018
    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0

    Niestety ale działalnośc musi Pan prowadzić minimum 1 rok aby starać się o kredyt hipoteczny
     
Inne zbliżone wątki do: Kredyt mieszkanie
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Kredyt na mieszkanie w stanie deweloperskim 15 Marzec 2013
Zdolność kredytowa Kredyt na mieszkanie-3 pokojowe 46 metrow do malego remontu 5 Marzec 2013
Zdolność kredytowa Brak Zdolności kredytowej 29 Styczeń 2019
Zdolność kredytowa Kredyt hipoteczny a pomoc doradcy 31 Marzec 2018
Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania 27 Grudzień 2017

Poleć tę stronę