księgowanie przelewów w bph - ile trzeba czekać?

Dyskusja w 'Konta osobiste' rozpoczęta przez użytkownika Pati.Klara, 1 Listopad 2013.

  1. Pati.Klara

    Pati.Klara Member

    Dołączył:
    25 Październik 2013
    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    0
    witam


    Mam konto w BGŻ- znajoma wBPH. Mówi że wysłała mi pieniądze dzisiaj o godzinie 13 . Jest 18 lecz jeszcze ich nie mam na koncie. Czy przelew nie dochodzi tego samego dnia? Ile trwa księgowanie przelewów w BPH.??
     
  2.  
  3. Finane

    Finane Member

    Dołączył:
    14 Sierpień 2013
    Wiadomości:
    130
    Docenione treści:
    0
    Last edited by a moderator: 13 Marzec 2014
  4. darko

    darko New Member

    Dołączył:
    6 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    TU można znaleźć aktualne sesje elixir sesjeelixirow.pl
     
  5. mcd

    mcd Member

    Dołączył:
    23 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    0
    Tu nie chodzi o samo księgowanie. Przelew musi najpierw "wyjść" z banku (sesje wychodzące), a następnie być zaksięgowany przez Twój bank (sesje przychodzące). Jeżeli one się nie zazębiają, to możliwe, że przelew przyjdzie następnego dnia,
     
  6. darko

    darko New Member

    Dołączył:
    6 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Między sesjami wychodzącymi a przychodzącymi są sesje KIR przez które przelew musi przejść
     
  7. mcd

    mcd Member

    Dołączył:
    23 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    0
    Nie mają one wpływu na czas księgowania przelewów Elixir. Info ze strony kir:
    Jeżeli rachunek zleceniodawcy i beneficjenta prowadzony jest w różnych bankach przelew krajowy w złotych polskich realizowany jest poprzez system ELIXIR. Wówczas czas realizacji płatności zależy od momentu złożenia dyspozycji przelewu oraz od sesji wychodzących i przychodzących obowiązujących odpowiednio w banku zleceniodawcy i banku beneficjenta płatności.
     

Poleć tę stronę