Nowy kredyt, a historia poprzednich

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika Andrew82, 1 Luty 2014.

  1. Andrew82

    Andrew82 New Member

    Dołączył:
    1 Luty 2014
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry,
    kilka lat temu miałem kredyt w banku, który spłacałem z 1-2 tygodniowym opóźnieniem i w związku z tym dostawałem telefony ponaglające od firm windykacyjnych. W końcu jednak spłaciłem kredyt bez problemów i nawet przed czasem. Czy takie informacje są zapisane w jakiejś bazie kredytowej i w przyszłości mogę mieć problem z dostaniem kredytu?

    Dziękuję za odpowiedzi

    Pozdrawiam
    Andrzej
     
  2.  
  3. gabrys90

    gabrys90 New Member

    Dołączył:
    21 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Wszystkie dane na temat kredytów i zobowiązań przechowywane są w biurze informacji kredytowej (BIK). Jeżeli dług spłacany jest w terminie, to informacja o nim jest przechowywana do momentu całkowitej spłaty. Można też napisać zgodę na przedłużone przechowywanie informacji, jeżeli pozwolą one na dobrą ocenę wiarygodności w przyszłości. Natomiast jeśli raty nie były regulowane w terminie, a opóźnienie przekracza 60 dni i minęło 30 dni od poinformowania dłużnika przez bank o opóźnieniu, historia długu będzie w biurze przez 5 lat. Nie wiem natomiast, co jest w sytuacji, gdy opóźnienie jest krótsze, tak jak w Twoim przypadku. Zawsze można zadzwonić do BIK i się zapytać o swoją historię kredytową, oni udzielą wszystkich informacji.
     
  4. Andrew82

    Andrew82 New Member

    Dołączył:
    1 Luty 2014
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Dzięki, rozumiem więc, że w ogólnym przypadku dane o spłaconych kredytach są usuwane z bazy, po spłaceniu ich (terminowym)?
     
  5. MarioB

    MarioB New Member

    Dołączył:
    13 Luty 2014
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Ważne jest jaka była historia spłaty, jeżeli na ratach były poślizgi a następnie kredyt został spłacony przed terminem zawartym w pierwotnej umowie to i tak będzie on negatywną historią kredytową. Jednak istnieją banki w których kiepska historia na zamkniętych produktach nie stanowi przeszkody w udzieleniu kredytu. Istnieje punktacja gdzie za każdą terminowo spłaconą ratę klient otrzymuje punkty, a za spłatę po terminie odejmowana jest jakaś liczba punktów. Jeżeli po opóźnieniach miały miejsce terminowe spłaty lub terminowa obsługa limitów jest duża szansa, że punktowa ocena jest na wystarczającym poziomie i bank udzieli kredytu.
     
  6. Ekspert_finansowy

    Ekspert_finansowy New Member

    Dołączył:
    26 Luty 2014
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    najlepiej udać się do tego banku i złożyć dokument o zaprzestaniu przetwarzania danych osobowych :) maksymalnie do 1-2 mies nie powinno być po tym już śladu w BIK
     
  7. Artur Kredyty

    Artur Kredyty Member

    Dołączył:
    22 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    70
    Docenione treści:
    0
    najlepiej pobrać raport BIK i przeanalizować z kimś co robić w danej sytuacji
     
  8. Dominik Maset

    Dominik Maset Member

    Dołączył:
    19 Wrzesień 2015
    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    0
    a jak pobrac raport bik? pilnie czekam na informacje
     
  9. Dobra Pożyczka

    Dobra Pożyczka New Member

    Dołączył:
    28 Październik 2015
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
  10. Mandragora39

    Mandragora39 New Member

    Dołączył:
    21 Wrzesień 2016
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    O ile się nie mylę to w BIK uwzględniane sę kredyty bankowe. jeżeli korzystałeś z firmy pozabankowej lub tzw. chwilówki może to być niewidoczne w BIK
     
  11. Tymonxz

    Tymonxz New Member

    Dołączył:
    17 Styczeń 2017
    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    a ja z tego co wiem chwilówki nie są sprawdzane w Bik. Ile macie takich firm które na ulotkach mają napisane, że dostaniesz kredyt bez sprawdzania historii w BIK
     
  12. Blazej_Rad

    Blazej_Rad New Member

    Dołączył:
    11 Styczeń 2017
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    ja z tego, co wiem, to nawet chwilówki są sprawdzane, ale powiem Wam, że kolega brał dokładnie w kredytach-Chwilówkach jakiś czas temu, a kilka lat wcześniej też miał jakieś opóźnienia i trochę się bał, ale wniosek został zaakceptowany :)
     
  13. Dobra Pożyczka

    Dobra Pożyczka New Member

    Dołączył:
    28 Październik 2015
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Chwilówki nagminnie sprawdzają BIK. Pożyczek bez BIK jest już jak na lekarstwo.
    Tutaj na 60 parę ofert jest tylko 4.
     
  14. sarita

    sarita New Member

    Dołączył:
    25 Lipiec 2017
    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Kilka lat temu to znaczy ile? Bo w BIK informacje są 5 lat przechowywane, a w KRD do 10 lat. Więc zależy czy ten kredyt gotówkowy był 1-2 lata temu czy 6 lat temu.
     
Inne zbliżone wątki do: Nowy kredyt
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Brak Zdolności kredytowej 29 Styczeń 2019
Zdolność kredytowa Kredyt hipoteczny a pomoc doradcy 31 Marzec 2018
Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania 27 Grudzień 2017
Zdolność kredytowa kredyt firmowy samozatrudnienie pytanie 8 Wrzesień 2017
Zdolność kredytowa Ciąża (zwolnienie lekarskie, urlop macierzyński) a kredyt hipoteczny. 4 Wrzesień 2017

Poleć tę stronę