Ogromne zadłużenie

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika Sutrub, 1 Listopad 2013.

  1. Sutrub

    Sutrub New Member

    Dołączył:
    1 Listopad 2013
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    1
    Witam!!!
    Moja rodzina ma ten problem, że popadła w spirale zadłużenia. Wszystko zaczęło się wraz z postawieniem domu, sprzedaż działki nie wystarczyła na pokrycie całej inwestycji i było trzeba wziąć kredyt, wpierw hipoteczny. Potem zbiegiem czasu dwa mniejsze. Głupota i zbytnia wiara we własne siły w przeciągu 4lat pchnęły rodzinę na skraj urwiska.

    Obecnie na bieżąco dajemy radę tylko z kredytem hipotecznym, reszta to wypowiedziane karty kredytowe (6.3k, 2.5k na mamę i 3k na ojczyma), kredyty (33k na mamę - komornik, na razie bez żadnych kroków prawnych) i 23k na ojczyma, jedyna jeszcze nie wypowiedziana, z dwutygodniowym poślizgiem w spłacie (w niedługim czasie do uregulowania).

    Sytuacja ekonomiczna rodziny wygląda następująco: ja i mama umowy zlecenie, ona z 1.7k z umową do końca roku, ja z 1.5k do września. Sumy netto. Brat i ojczym pracują na czarno... Co można z tym poradzić?
    Przydałaby się pożyczka oddłużeniowa na kwotę 70, 80k, ktoś jej udzieli?

    Z góry dzięki za pomoc!
     
    ZłyDług lubi to.
  2.  
  3. rubyroose1

    rubyroose1 Member

    Dołączył:
    21 Listopad 2013
    Wiadomości:
    49
    Docenione treści:
    0
    Niestety trudno tutaj znaleźć odpowidnie rozwiązanie. Może kredyt u inwestora pruwatnego, mógłby wam pomóc? Czy rozwarzałeś tą propozycję??
     
  4. milaj

    milaj Member

    Dołączył:
    21 Listopad 2013
    Wiadomości:
    35
    Docenione treści:
    0
    Najlepszym wyjściem jest rozmowa z wierzycielami i zapytanie o możliwości spłaty w inny sposób czyli restrukturyzację tych kredytów.
     
  5. okpl

    okpl Member

    Dołączył:
    3 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    1
    Zdecydowanie rozmowa z wierzycielami i ustalenie nowych warunków spłat. Problemem sa niestabilne dochody. Myślę, że trzeba poszukać żyranta lub żyrantów w rodzinie, u przyjaciół aby byli gwarantem spłat. Wasze zarobki nie gwarantują tego. Należy przedstawić rozwiązanie stabilnie finansowo to banki pójdą na ugodę.
    najlepiej nie unikac kontaktu z wierzycielami tylko samemu wyjść z ofertą oddłużeniową - ale realną i bezpieczną dla banku.
     
  6. krosna66

    krosna66 New Member

    Dołączył:
    11 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Polecam kontakt z firmą oddłużeniową - w takim wypadku może to być najlepsze wyjście, opłata jest niewielka a efekty mogą być zaskakujące. Sama zajmuje się oddłużeniami, mogę pomóc 53 75 16 028
     
  7. PavelJab

    PavelJab New Member

    Dołączył:
    19 Sierpień 2015
    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Niech każdy, którego ściga firma windykacyjna lub lichwiarska firma pożyczkowa, wyśle anonimowo do tej instytucji list zwykły, a w nim swoje obesrane i zaszczane gacie oraz pismo o następujacej treści:
    “Szanowna firmo widykacyjna (firmo pożyczkowa), dziękuje Ci za bardzo skuteczną windykację mojego długu, tak skuteczną, że nie zostały mi nawet skarpetki, zostałem w samych gaciach, ale nawet te gacie przesyłam na poczet spłaty długu, przepraszam, że nie wyprane, ale obecnie nie stać mnie na wodę i mydło, gdyż jestem bezdomny.” chodzi o to, żeby wszyscy masowo zaczęli wysyłać takie listy do tych firm, żeby musiały zająć się utylizacją odpadów, a nie windykacją.
     
  8. FundacjaMiB

    FundacjaMiB New Member

    Dołączył:
    23 Sierpień 2015
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Podejrzewamy, że pewnie już masa komorników i windykatorów za Państwem gania.
    Jeśli nadal potrzebują Państwo pomocy zapraszamy do kontaktu.
     
  9. ola.urzedowska

    ola.urzedowska New Member

    Dołączył:
    21 Październik 2015
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    w 2021 roku weszło w życie prawo upadłościowe, dzięki któremu można pozbyć się całego zadłużenia, które wygasa z mocy prawa.

    Pozdrawiam,
    Aleksandra Urzędowska
     
  10. piti11

    piti11 New Member

    Dołączył:
    24 Marzec 2016
    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    bardzo rzetelna firma. Też miał mnóstwo długów przez co coraz bardziej się zadłużał. Można by u nich spróbować :)
     
Inne zbliżone wątki do: Ogromne zadłużenie
Forum Tytuł Data
Forum dłużników Tescie maja ogromne dlugi, jak ratowac mieszkanie przed komornikiem? 14 Luty 2013
Forum dłużników Jak pokonać zadłużenie 29 Maj 2018
Forum dłużników Zadłużenie w związku 3 Wrzesień 2015
Forum dłużników Bezpłatna pomoc dla osób z zadłużeniem czynszowym 13 Listopad 2013

Poleć tę stronę