Pomogę tylko tym którzy chcą wyjść z długów

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika stopdlug, 8 Lipiec 2014.

  1. fiszu251

    fiszu251 New Member

    Dołączył:
    11 Styczeń 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam. Dołączam się do was. Proszę o pomoc. Problem opiszę na priv.
     
  2. Gregor_27

    Gregor_27 New Member

    Dołączył:
    4 Listopad 2016
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Firma zewnętrzna prowadziła sprawę na zlecenie banku, ale dług nie został im sprzedany, choć nie wiem - siostra mówi, że zawsze jest uznawana za dłużnika banku.
    Bardzo dziękuję za pododpowiedź - po zobaczeniu odpowiedzi zadzwoniłem do siostry i zapytałem, czy firma mówiła coś o piśmie do komornika i powiedziała, że powiedzieli, że jak tylko wpłynie pierwsza wpłata, to wyślą pismo. Podpowiedziałem siostrze, aby zaryzykowała - po wysłaniu firmie pierwszej ustalonej raty, zadzwoniła i powiedziała o wpłacie. Wierzyciel od razu złożył wniosek o umorzenie postępowania. Pismo dostała siostra i komornik. Komornik wysłał pismo do niej i do wierzyciela o zakończeniu działań. W tym momencie siostra płaci ustalone z wierzycielem raty, komornik odblokował jej konto i zszedł z pensji. :)
     
    DRest lubi to.
  3. krobiabynight

    krobiabynight New Member

    Dołączył:
    17 Styczeń 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam.prosze o pomoc w ponizszym temacie
    najpierw fakty
    2009 pozyczka 40 tys polbank na mnie - podpis zony
    2012-13 wymowienie kredytu
    2021 sprzedaz dlugu do Open finance - get back informacja tylko do mnie
    12.2021 nakaz zaplaty sadowy tylko na mnie
    02 2021 postanowienie sadu o nadaniu nakazaowi tytulu wykonawczego - tylko na mnie i tylko ja dostalem korespondencje
    04 2016 pismo od komornika o wszczesciu postep egzek z nieruchomosci wraz z wpisem do hipoteki - otrzymalem tylko ja
    08 2016 pismo do komornika z prosba ktora opisze ponizej

    pokrotce
    mamy dwa domy we wspolnocie na ktorych jest hipoteka po 400 tys z kredytu innego banku splacanego prawidlowo
    w zwiazku z tym ww zadluzeniem chcemy sprzedac ktorykolwiek z domow, ale to wymaga czasu - i z tego splacic te zadluzenie do getback

    Na te chwile nie wiem co robic
    stac mnie na wplaty 200-300 zl miesiecznie do czasu sprzedazy domu
    nie wiem co mi grozi
    zona nie dostaje zadnej korespondencji- mysle ze polbank sprzedal tylko dlug przypisany do mnie
    wynika ze wierzyciel chce doprowadzic do licytacji, ale na te chwile prowadzi tylko postepowanie do mnie
    jak uproisc wierzyciela by zgodzil sie na moja propozycje, czy da rade zawiesic postepowanie jak bede placil te male raty
    nie mam skad pozyczyc tej kasy, musze sprzedac jakis dom
    przepraszam za lekki chaos
    pomozcie prosze
     
  4. kristakos74

    kristakos74 New Member

    Dołączył:
    2 Luty 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
     
  5. aldi098

    aldi098 New Member

    Dołączył:
    3 Luty 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam. Potrzebuję pomocy w spłacie długów. Popadliśmy z mężem w pętle chwilówek. Naprawdę chcemy z tego wyjść. Mąż ma dobrą pracę ale tego wszystkiego jest za dużo. Proszę o kontakt 535062666
     
  6. DRest

    DRest Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2016
    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    0
    Aby można było zaproponowac jakieś rozwiązanie wyjścia z Pani kłopotów finansowych, potrzebne jest więcej informacji. Zatem pozwolę sobie zadzwonić, żeby je uzyskać.
    Pozdrawiam serdecznie
     
  7. Amilo89

    Amilo89 New Member

    Dołączył:
    2 Luty 2017
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
     
  8. Amilo89

    Amilo89 New Member

    Dołączył:
    2 Luty 2017
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam mam problem z spłata zobowiązania znaczy się chwilowek brak zdolności w bankach ze względu na kredyty gotówkowe . Pracuje umowa jest na czas nieokreślony od 2012 średnie zarobki z 3 miesięcy to 3200 proszę o pomoc i kontakt jakiś
     
  9. mimi

    mimi New Member

    Dołączył:
    6 Luty 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam wpadłam w pętle kredytową z chwilówkami chciała bym to wszystko spłacić ale żaden bank nie udzieli mi pożyczki bo nie mam zdolności kredytowej spłacam też hipotekę ale tam jest wszystko ok w tej chwili mój dług urósł do kwoty około sześćdziesiąt tysięcy czy jest ktoś w stanie pożyczyć mi taką kwotę i jak by to miało wyglądać żaden zastaw nie wchodzi w gre pracuję w firmie państwowej na czas nieokreślony jestem zatrudniona od 01.02.1996r na reke mam 1800zł
     
  10. DRest

    DRest Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2016
    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    0
    Proszę podać do siebie jakiś kontkat bądź napisać do mnie na maila, celem uzyskania więcej informacji dot. Pani zdolności kredytowej i zaproponowania metody oddłużenia.
    Pozdrawiam
     
  11. pupius

    pupius New Member

    Dołączył:
    14 Luty 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam wpadlam w pętlę chwilowek w tym momencie już sobie nie radzę nie mam pomyslu jak mam z tego wyjść.Proszę o pomoc problem opiszę na priv
     
  12. Rudy40

    Rudy40 New Member

    Dołączył:
    19 Luty 2017
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam! Wpadłam w pętle chwilówek, potrzebuje 15000, żeby wyjsć z zadłużenia, nie chce kolejnej chwilowki. Potrzebuje kasy żeby spłacić wszystkie zadłużenia jednocześnie. Mam stały dochód , moge płacić miesięcznie 500 zł. Proszę o pomoc
     
  13. Tymonxz

    Tymonxz New Member

    Dołączył:
    17 Styczeń 2017
    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Życzę Wam powodzenia ;)
     
  14. ask2017

    ask2017 New Member

    Dołączył:
    22 Luty 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    proszę o maila opisze problem z góry dziekuje
     
  15. Vafali

    Vafali New Member

    Dołączył:
    23 Luty 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam!Jest mi wstyd i przykro,ze sytuacja zyciowa zmusza mnie do napisania tego ogłoszenie,ale nie widze juz wyjscia ze swojej beznadziejnej sytuacji.Pozwole ja sobie opisac.Byłam szczesliwa młoda kobieta,pracowałam zarabiałam na siebie.Wziełam kredyt na remont domu w ktorym mieszkam z rodzicami i wspierałam ich finansowo,ale wszystko skonczyło sie gdy straciłam prace.Zaczełam zalegac z ratami,podejmowałam prace dorywcze,ale to nie wystarczało wiec zaczełam zadłuzac sie w parabankach i chwilówkach.W chwili obecnej mam 30tys zł długu i czterech komorników,którzy zajeli moje konto bankowe.Po wielu miesiacach znalazłam prace za najnizsza rajowa pensje i nie stac mnie na spłate zadłuzenia jednorazowo.Rodzice nie sa w stanie mi pomoc,gdyz utrzymuja sie z renty taty,która wynosi 650zł netto.Ponadto tato odbył zawał serca i dwa zabiegi koronografi i cierpi na chorobe wiencowa a takze nadcisnienie tetnicze na jego leki przeznaczamy miesiecznie 280zł,natomiast mama ma problemy z kregosłupem i przebywa na zwolnieniu chorobowym z KRUS,jej zasiłek wynosi 300zł.Siła rzeczy nie sa w stanie mi pomoc finansowo.Jednak spotakało mnie tez wilkie szczescie,zaszłam w ciaze i urodziłam sliczna coreczke,ale czar prysł w 33tygodniu ciazy gdy okazało sie ze dziecko cierpi na HIPOTROFIE i przestało rosnac.Mój swiat zawalił sie całkowicie,ale musze byc silna dla mojej małej ksiezniczki pragne jej zapewnic wszystko co najlepsze,ale potrzebuje pomocy.Sama nie dam rady sie podniesc z moich problemów.Żaden Bank nie udzieli mi kredytu ze wzgledu na wpis w bazach dłuników. Kazda złotowka dla mnie ma znaczenie.Wiem,ze sa tutaj ludzie,ktorych dotkneły wieksze tragedie niz moja,ale prosze o pomoc.Gdybym miała te 30tys zł zaczeła bym zyc na nowo nie martwiac sie o kazdy kolejny dzien.Jesli ktos mi nie pomoze sama nie dam rady,niemam juz siły.Nie widze wyjscia z tej beznadziejnej sytuacji choc staram sie jak moge,by spłacac swój dług....Prosze pomozcie.....
     
  16. DRest

    DRest Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2016
    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    0
    Vafali nie poddawaj się bo Twoje długi nie są tego warte. Gratuluję córeczki i życzę małej dużo zdrowia i szczęścia.
    W kwestii Twoich zobowiązań finansowych, uważam, że zaciąganie kolejnych zobowiązań jest błędnym myśleniem, szczególnie, że dług później będzie trzeba zwrócić. Z czego dokonasz tej spłaty, skoro nie posiadasz na tą chwilę wystarczających dochód na regulowaniem obecnych. Proponuję rozważenie ogłoszenia upadłości konsumenckiej, w wyniku, której Sąd umorzy wszystkie zobowiązania powstałe do dnia ogłoszenia upadłości (po ewentualnym ustaleniu planu spłaty lub bez niego)..
    Jeśli będziesz zainteresowana taką formą oddłużenia, odezwij się proszę na maila, celem przybliżenia całego postępowania i przedstawienia korzyści z tego płynących.
    Pozdrawiam
    DRest
     
  17. iwa88

    iwa88 New Member

    Dołączył:
    2 Marzec 2017
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam.
    Znalazłam się w okropnej sytuacji spędzającej sen z powiek. Mam zadłużenia na łączną kwotę około 70 tysięcy złotych. W jednym banku już płacę nieregularnie. Spłata w kolejnym jest okropnym wyzwaniem. Obecnie jestem w ciąży,na zwolnieniu chorobowym. Bardzo potrzebuję pomocy. Nie chcę jałmużny. Chcę z tego wyjść uczciwie na warunkach takich aby było to dla mnie możliwe. Blagam!
     
  18. kasjar

    kasjar New Member

    Dołączył:
    2 Marzec 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam. Już nie wiem co robic. Wpadłam w pętlę zadłużenia. Już nie wyrabiam się że splatami. Pogubiłam się kompletnie. Nie mogę już o niczym innym myśleć. Rodzina o niczym nie wie i nie che żeby wiedziała. Nie wiem gdzie szukać pomocy. Coraz częściej nie chce mi się żyć , ale mam ośmioletni ego synka i próbuje walczyć dla niego. Dodam że pracuje na własny rachunek średnio wyciągam o 3000-3500zl. Już powoli zasłużyłem mieszkanie które należy do teściów... Proszę o pomoc. Chce jakoś moc znowu widzieć sens zycia
     
  19. DRest

    DRest Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2016
    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Nie poddawaj się. Nie warto tracić zdrowia dla długów. Jak dobrze wszystko przemyślisz, ułożysz plan i będziesz się go konsekwentnie trzymać to wyjdziesz z tego. Na początek napisz proszę jaką masz kwotę zobowiązań do spłaty oraz ilu wierzycieli bo od tego trzeba zacząć. Od kiedy zobowiązania nie są regulowane i na jakim są etapie? jaką kwotę miesięcznie możesz przeznaczyć na spłatę swoich zobowiązań?
    Pozdrawiam
     
  20. DRest

    DRest Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2016
    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie
    Przy takiej kwocie zobowiązań i obecnych możliwościach zarobkowych, proponuje rozważenie ogłoszenia upadłości konsumenckiej, w wyniku której Sąd ostatecznie umorzy wszystkie zobowiązania zaciągnięte do dnia wydania postanowienia w przedmiocie otwarcia postępowania. Jednak aby było to możliwe, należy spełnić pewne warunki tj. mieć zdolność upadłościową. Jeśli bliżej będziesz zainteresowana tym rozwiązaniem, odezwij się proszę.
     

Poleć tę stronę