Proba wziecia kredytu hipotecznego razem

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika isztan, 14 Luty 2013.

  1. isztan

    isztan Guest

    Witam, mam jeszcze jedno proste pytanie dwa banki (millenium i multi) odpowiedziały nam pozytywnie na próbę wzięcia kredytu razem przy czym tylko jedna osoba będzie właścicielem mieszkania (chcą odpowiedni aneks do umowy przedwstępnej, a rozwiązuje nam to problem z książeczka mieszkaniową), zaś nasz doradca z DB powiedział że nie ma szansy, że przed wypłatą kredytu właścicielami musimy być razem, bo inaczej nie wypłacą? czy to prawda?
     
  2.  
  3. aja

    aja Guest

    Już nie mam czasu i energii. Przynajmniej w tej chwili.

    Mam podobne warunki w DB i Nordea. ok.950zł
    Polbank zaszalał w tej promocji, że aż się boję. Rata poniżej 900zł i zero prowizji.. ale nie wiem, czy mimo to się skuszę.. Mam tę decyzję przez pośrednika i brakuje mi kontaktu z samym bankiem. W DB i Nordea wiem z kim gadać i są szanse na jakieś minimalne negocjacje. W Polbanku niepewność.. tak to czuję. JAkie jest Twoje zdanie o Polbanku?

    Tymczasem dziękuję za propozycje,

    Jakby co, to się odezwę.. chociaż widzę, że znaczących różnic już nie osiągnę

    Pozdrawiam świątecznie,
     
  4. ddoradca

    ddoradca Guest




    Warunki podobne, ale prowizję musisz zapłacić z własnej kasy. Moja propozycja z ratą 941 zł zawiera już prowizję (fakt niemałą) w sobie - nie płacisz jej "gotówkowo".

    Jaką propozycję marżową dostałeś w Polbanku?
    Wnioskuję, że prowizja za udzielenie 0%

    Pozdrawiam
     
  5. aja

    aja Guest

    2,1%
    Prowizja 0%
     
  6. Lisek

    Lisek New Member

    Dołączył:
    28 Maj 2013
    Wiadomości:
    24
    Docenione treści:
    0
    Ja jestem zdziwiona że w ogóle by taka opcja miała przejść, kredyt na dwie osoby a mieszkanie tylko na jedną, raczej nie spotykana sytuacja.
     
  7. holmek

    holmek Member

    Dołączył:
    8 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    0
    Banki robią różne rzeczy dla klienta. Jedne mają takie wymagania, inne mają całkowicie odmienne. Być może właśnie DB tak sobie ustalił i w zasadzie tak może zrobić. Można jednak spróbować w tych bankach, które nie robią problemów.
     

Poleć tę stronę