Umowa o dzieło a zdolność kredytowa

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika pinior, 29 Grudzień 2013.

  1. pinior

    pinior Member

    Dołączył:
    15 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    0
    Czy dochody z tytułu umowy o dzieło również wliczają się do zdolności kredytowej i na możliwość dostania kredytu?
     
  2.  
  3. bartek2

    bartek2 Member

    Dołączył:
    30 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Niestety takie dochody z umowy o dzieło, nie są wliczane do zdolnosci kredytowej. Jest to umowa na realizację pewnej pracy, dlatego nie wiadomo, czy zostanie ona przedłużona...bank musi mieć lepszą gwarnajcę.
     
  4. marcin55

    marcin55 Member

    Dołączył:
    20 Luty 2014
    Wiadomości:
    56
    Docenione treści:
    0
    Macie racje, jednakże jest to trochę nie fer, przynajmniej moim zdaniem. Przecież dochody z umowy o dzieło tak samo są ważne...szkoda że banki nie akceptują takich umów, bo osoby na nie zatrudnione mogą jedynie korzytsać z parabnaków.
     
  5. Artur Kredyty

    Artur Kredyty Member

    Dołączył:
    22 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    70
    Docenione treści:
    0
    dochody z umowy o dzieło są wliczane do zdolności o ile spełniają wymagania - zazwyczaj od minimum roku,wpływy na konto i najlepiej umowy jeszcze na dłużej niż czas kredytu
     
  6. Iwanowski1990

    Iwanowski1990 New Member

    Dołączył:
    19 Lipiec 2015
    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    ewentualnie dochody z umowy zlecenie bo o dzieło nigdzie nie liczą się przy pożyczkach
     
  7. gosia

    gosia New Member

    Dołączył:
    23 Lipiec 2015
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Jaka suma pana interesuje?
     
  8. ulicafinansowa_pl

    ulicafinansowa_pl Member

    Dołączył:
    20 Luty 2015
    Wiadomości:
    98
    Docenione treści:
    3
    Umowa o dzieło niestety nie daje zdolności kredytowej. Jedynym wyjściem są regularne wpłaty na konto z tytułu wynagrodzenia.
     
  9. Dominik Maset

    Dominik Maset Member

    Dołączył:
    19 Wrzesień 2015
    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    0
    dokladnie ;/ a szkoda bo ja miałem taka sama sytuacje
     
  10. 44pakar

    44pakar New Member

    Dołączył:
    15 Październik 2015
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Ja mam podobne pytanie - chcę wziąć coś na raty (produkt około 500zł). Pracuje na umowę o dzieło od 2 lat nieprzerwanie i mam stałe wpływy na konto itp. Czy zatem mogę starać się o raty?
     
  11. deli

    deli New Member

    Dołączył:
    24 Marzec 2016
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Ja kiedyś pracowałam na o dzieło i miałam drobne trudności w ogarnięciu dla siebie kredytu czy rat. Dopiero jak pracować zaczęłam na umowę o pracę to skorzystałam z kredytu gotówkowego . Trudno jest starać się o raty, jeżeli nie masz odpowiedniej umowy. Wszystko też zależy od banku lub jednostki, w której chce się wziąć kredyt lub pożyczkę, czy właśnie raty.
     
  12. sarita

    sarita New Member

    Dołączył:
    25 Lipiec 2017
    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Teraz bez problemu można dodać umowę o dzieło czy umowę zlecenie, ale muszą one być co najmniej od 6 miesięcy i mieć potencjał na ciągłość. Ja mam umowę zlecenie od stycznia, a bez problemu w BNP Paribas dostałam kredyt gotówkowy. Co prawda tylko na 5 tysięcy złotych, a dochody mam średnio 2300 zł/miesiąc netto. Ale nie było problemów ze źródłem dochodu.
     
  13. Jakub1975

    Jakub1975 New Member

    Dołączył:
    27 Lipiec 2018
    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Niestety nie musi być umowa o pracę niestety.....
     
Inne zbliżone wątki do: Umowa dzieło
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Umowa o dzieło a pożyczka na 2000 zł 4 Marzec 2014
Zdolność kredytowa Umowa o dzieło a zdolność kredytowa 24 Październik 2013
Zdolność kredytowa dla zadł€żonych Limit od 1100 zł całkowicie online umowa przez KURIERA 25 Luty 2014
Zdolność kredytowa Umowa na czas określony. 27 Listopad 2013

Poleć tę stronę