Zmiana pracodawcy a kredyt hipoteczny

Dyskusja w 'Kredyty hipoteczne' rozpoczęta przez użytkownika Pajaczek83, 14 Styczeń 2014.

  1. Pajaczek83

    Pajaczek83 New Member

    Dołączył:
    14 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witajcie,
    Sprawa wygląda tak: Razem z żoną chcemy wziąć kredyt. Ok 250 tys przy nieruchomości 290 tys. Wkład własny 40 tys. Zarabiamy mniej więcej po równo. W sumie 5600 netto.
    I tu jest mały problem. Pracuję w korporacji. Do tej pory w moim departamencie było kilka małych firemek przez które - na zasadzie outsourcingu byli zatrudniani pracownicy - między innymi ja. Miałem umowę na czas nieokreślony od 4 lat. I wtedy banki wydały pozytywną opinię kredytową co do takiego kredytu (już wtedy chcieliśmy wziąć lecz z winy sprzedającego nie wyszło).
    Trzy miesiące temu postanowili cały departament zebrać do kupy i z tych małych firemek przerzucić do naszej spółki córki (tej dużej korporacji - też duża firma). Warunki finansowe bez zmian. Umowa na czas nieokreślony. Ale formalnie - zmiana pracodawcy (choć na większego i stabilniejszego).
    Moje pytanie brzmi: jeśli dostanę od spółki matki pismo, że zarówno wcześniej jak i obecnie wykonuję pracę w tym samym miejscu, na ich rzecz na niezmienionych warunkach a zmienili się tylko outsourcerzy to czy dostanę pozytywną opinię kredytową?
    Oczywiście zaświadczenie o zarobkach mogę dostarczyć z nowej spółki jednak tylko za 3 mies.
    Pls o Wasze doświadczenia/ porady do których banków najlepiej uderzyć.
    Z góry dzięki
     
  2.  
  3. wiki55

    wiki55 Member

    Dołączył:
    20 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    0
    Myślę, że w Twojej sytuacji nie bedzie większych problemów. Nadal masz pracę i posiadasz płynność finansową. Bank powinien to uzwględnić dlatego też decyzja kredytowa powinna być moim zdaniem pozytywna.
     
Inne zbliżone wątki do: Zmiana pracodawcy
Forum Tytuł Data
Kredyty hipoteczne Zmiana umów kredytów hipotecznych narzucona klientom przez Credit Agricole 2 Wrzesień 2014

Poleć tę stronę