Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne?

Dyskusja w 'Szybkie kredyty' rozpoczęta przez użytkownika maga123, 25 Maj 2013.

1. maga123

maga123 Member

Docenione treści:
    0
    Witam

Mam pytanie identyczne jak w temacie. Zastanawiam się nad pożyczką pozabankową. Jednak nie wiem czy taka pożyczka jest w pełni bezpieczna? Czy nikt mnie tu nie wykiwa? Czy ktoś brał już taką pożyczkę?

2.  
  3. ciukoretka

ciukoretka New Member

Docenione treści:
    0
    To zależy na jaką firmę się zdecydujesz, jest ich masa na rynku, jeśli już musisz to lepiej zdecyduj się na taką, która ma już jakąś renomę na rynku, a nie która jest mało znana.

4. holmek

holmek Member

Docenione treści:
    0
    Pożyczki poza bankiem generują pewne ryzyko, ale najlepiej jest w takiej sytuacji zrobić pewnego rodzaju wywiad środowiskowy i zorientować sie czy dana firma jest uczciwa i nie poniesiemy w wyniku podpisania umowy kredytowej dużych strat.

5. Sebek

Sebek New Member

Docenione treści:
    0
    To zależy na co się trafi, nie można uogólniać. Trzeba sprawdzać opinie, posiadane certyfikaty. To samo dotyczy lombardów. I dokładnie czytać umowę. Chociaż w lombardach fajne jest to, że zastawiasz rzecz a jak nie masz pieniędzy do oddania to po prostu nie otrzymasz jej z powrotem, a w zwykłych pożyczkach naliczają ci gigantyczne odsetki.

6. Dominik Maset

Dominik Maset Member

Docenione treści:
    0
    no wlasnie lombardy najlepsze :)

7. lativa

lativa New Member

Docenione treści:
    0
    Raczej bym unikała takich pożyczek, nawet nie brałam pod uwagę jak szukałam czegoś dla siebie... swoją brałam w sygmie, nie za dużo 3000zł, kończę spłacać ale myślę żeby wziąć jeszcze na wakacyjny wyjazd póki ceny w biurach podróży są w miarę korzystne

8. Ania890

Ania890 New Member

Docenione treści:
    1
    Brałam pożyczkę w Profi Credit. I przyznam, że jest tak strasznie jak wszyscy mówią. Pieniądze dostałam bardzo szybko, ze spłatą rat nie miałam problemów. Pamiętaj tylko o przeczytaniu umowy!

9. pozyczkamaxx

pozyczkamaxx Member

Docenione treści:
    0
    Patrz lepiej co piszesz...
    A dalej:
    To teraz się decyduj bo w innych postach piszesz, że jest ok, tutaj piszesz, że jest "strasznie" (cokolwiek by to nie znaczyło). Pomijam już, że to typowy spam.

10. Erwina

Erwina New Member

Docenione treści:
    1
    Oczywiście nie zawsze są bezpieczne, ale przecież zawsze można znaleźć znaleźć coś, co będzie ok. Ja osobiście swego czasu również musiałam zapożyczyć się na szybko na kilka tysięcy, skorzystałam wtedy z pozyczki-bez-bik.pl i udało mi się nie zostać z niczym :p Jeśli wybierze się dobrą ofertę, to nic się nie stanie. W tym wypadku porównywarka to dobra opcja,bo łatwiej jest wybrać coś korzystnego jeśli masz zestawione różne oferty.

11. aragz

aragz New Member

Docenione treści:
    0
    Bezpieczne pod warunkiem że korzystamy z oferty bezpiecznych firm a więc takich które po pierwsze nie wymagaj wpłacania wysokich przedpłat czy opłat przygotowawczych przed przyznaniem pożyczki oraz posiadają akceptowalne koszta pożyczek a więc nie większe nie przekraczające dwu krotności pożyczanej kwoty. Pod tym kątem wybór spory.. wystarczy spojrzeć na oferty Wongi, Ratki czy Solven.

12. laosia_980

laosia_980 New Member

Docenione treści:
    0
    Też uważam, że są bezpieczne, tylko trzeba szukać firmy renomowanej, a nie jakaś firemka-krzak z biurem 5 m2 :) Jeśli chodzi o chwilówki to wonga, filarum, vivus.
    Jeszcze warto spojrzeć na pożyczki społecznościowe, ale też tylko sprawdzone portale. Są na pewno bezpieczniejsze niż pożyczki bezpośrednie, bo serwis czuwa nad transakcjami. jak uważasz, że coś jest nie tak z wpłatą/spłatą to zawsze możesz to zgłosić. Najbardziej znane poratle to chyba emonero.pl, kokos, finansowo. Ten pierwszy jest zautomatyzowany tj. działa jak chwilówki, na reszcie wnioskuje się o udzielenie do inwestorów.

13. Michał010

Michał010 New Member

Docenione treści:
    0
    Najważniejsze to czytać wszystko do końca. To podstawa, zmniejszamy wtedy ryzyko, że nie będziemy czegoś świadomi podczas zaciągania pożyczki. Ale to tak jak w przypadku innych pożyczek - zawsze trzeba czytać wszystko.

14. mania warszawa

mania warszawa New Member

Docenione treści:
    0
    Mieliśmy w wakacje niespodziewany duży wydatek, zalało nam mieszkanie, a ubezpieczyciel się na nas wypiął, znalazł paragraf, która go zabezpieczał i nie musiał nam wypłacać odszkodowania, nie będę wchodziła w szczegóły, niemiła sytuacja. W lipcu wzięłam 5 tys w Profi Credit , ja i mąż jesteśmy pracujący więc w ciągu 1 roku udało się spokojnie spłacić, tylko akurat byliśmy spłukani, bo wydaliśmy w czerwcu na wakacje rodzinne w 4 osoby.

15. Blazej_Rad

Blazej_Rad New Member

Docenione treści:
    0
    podzielam zdanie poprzednika - wszystko jest dla ludzi, ale trzeba czytać wszystko od deski do deski! ja z dwa lata temu brałem malą pożyczkę w kredytach chwilówkach, ale zanim to zrobiłem, to nosiłem się z zamiarem chyba dwa miesiące (bo aż tak szybko nie potrzebowałem). niemniej jednak polecam firmę, szybko i dyskretnie

Inne zbliżone wątki do: pożyczki pozabankowe
Forum Tytuł Data
Szybkie kredyty Potrzebujesz pożyczki bez sprawdzania bik? 12 Marzec 2015
Szybkie kredyty Pożyczki bez BIK dla każdego 9 Marzec 2015
Szybkie kredyty Gdzie faktycznie można dostać pożyczki od zaraz ? 5 Marzec 2014
Szybkie kredyty Wysłanie sms w celu otrzymania pożyczki - czy to naciąganie? 13 Lipiec 2013

Poleć tę stronę